STEAM kūrybinės dirbtuvės „Aš – mažasis inžinierius“

Balandžio 15-29 dienomis darželyje vyko STEAM kūrybinės dirbtuvės „Aš – mažasis inžinierius”. Ugdytiniai, pasitelkdami savo išmonę ir turimą asmeninę patirtį, konstravo namus, tiltus, bokštus, piramides ir kt. Statiniui vaikai panaudojo antrines žaliavas, gamtinę medžiagą, įvairus konstruktorius ir lego kaladėles. STEAM iššūkis – pastatyti statinį tvirtą.

Veiklų metu vaikai sužinojo, kad inžinierius yra žmogus, kuris kuria, projektuoja, konstruoja įvairius statinius ir prietaisus. Mažieji inžinieriai suprato, kad norint pastatyti statinį, reikia turėti projektą, apgalvoti konstravimo planą. Proceso metu vaikai tarėsi, dalinosi netikėtais inžineriniais sprendimais bei iškilusiais sunkumais, ieškojo būdų, kaip pastatyti, kad statiniai išliktų stabilūs ir tvirti.

,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai žaidimo pagalba ugdėsi matematinius gebėjimus bei lavino loginį mąstymą, užrašinėjo ant lapo eigą, statė tiltus. „Varpelių“ grupės vaikai domėjosi piramidėmis. Pasitarę tarpusavyje, vaikai pastatė ,,Dinozauro namus“. ,,Boružiukų“ grupės vaikai sukonstravo ,,Zoologijos sodą, parką“. ,,Saulučių“ grupės vaikučiai projektavo ir statė ,,Spalvingus robotus“. „Drugelių“ grupės mažieji inžinieriai pastatė ,,Boružėlių namelį“. „Bitučių“ grupės vaikučiai statė statinius iš lego kaladėlių, antrinių žaliavų. „Žiogelių“ grupės vaikučiai statė namą iš popieriaus ritinėlių ir muzikos diskų. Diskus nuspalvino guašu. O mažiausieji „Nykštukų“ grupės vaikai iš lego kaladėlių statė „Nykštukų namelį“.

Konstravimo proceso metu mažieji inžinieriai ugdėsi kūrybiškumo, problemų sprendimo, bendradarbiavimo įgūdžius. Tiek kūrybinis konstravimo procesas, tiek jo rezultatas buvo kupinas džiugių emocijų ir nuoširdaus vaikų džiaugsmo.

Mokytoja Jurgita Bučiūnaitė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas: Swedbank, AB

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J. Tilvyčio g. 12, LT-35225 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: direktore@ldvaivorykste.lt
Bendras el.p: info@ldvaivorykste.lt

 

2024 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems