STEAM veiklų savaitė „Magneto galia“

Š. m. spalio 16 – 20 dienomis mūsų darželyje – STEAM veiklų savaitė „Magneto galia“, kurios metu vaikai pagilino žinias apie magnetą ir jo stebuklingą galią.

,,Boružiukų“ grupės ugdytiniai aiškinosi, ar galima piešti magneto pagalba? Kad tai įmanoma, vaikai įrodė piešimui naudodami magnetu traukiamą metalinę sąvaržėlę, kuri buvo pamirkyta į dažų lašelį. Lauko aplinkoje žaidė ieškodami metalinių daiktų, kuriuos traukia magnetas.

Pasivaikščiojimo metu ,,Saulučių“ grupės vaikučiai stebėjo daugiabutį namą, atkreipė dėmesį į langus (skirtingos užuolaidos, roletai, žaliuzės). Skirtingus namus stebėjo ir knygelių iliustracijose, įvardijo namo dalis (durys, stogas, kaminas), aukštas ar žemas namas.

Pagilinę žinias apie namą, vaikai, eksperimentuodami su magnetiniu konstruktoriumi, ,,pastatė“ nuostabius spalvingus daugiaaukščius namus. ,,Pelėdžiukų“ grupėje vyko eksperimentinė veikla ,,Magneto savybių tyrimas“. Vaikai stebėjo smulkių daiktų iš įvairių medžiagų (metalo, aukso, sidabro, aliuminio, popierinio pinigėlio, pieštuko) ir magneto nepaprastą galią.

,,Varpelių“ grupės vaikai tyrinėjo magnetų savybes ir nustatė, kad vienodi magneto poliai stumia vienas kitą, o skirtingi poliai – traukia, stebėjo, kaip magnetukai traukia vienas kitą, gali stumti mašinytę pirmyn ir vienu metu pakelti daug adatėlių, sąvaržėlių ir kitų metalinių daiktų.

STEAM veiklose vaikai išsiaiškino, jog magnetų būna įvairių formų, dydžių ir spalvų. susipažino su magneto savybėmis, išsiaiškino nepaprastas magneto galias, lavino mąstymą, smulkiąją motoriką, plėtė savo žodyną. Šios patirtinės veiklos padėjo vaikams suprasti, jog magnetas traukia arba stumia tik tuos daiktus, kurie pagaminti iš metalo, turi metalinių detalių. Mažieji tyrinėtojai pamatė, kokius stebuklus kuria magnetai!

IU Mokytoja Jurgita Bučiūnaitė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas: Swedbank, AB

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J. Tilvyčio g. 12, LT-35225 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: direktore@ldvaivorykste.lt
Bendras el.p: info@ldvaivorykste.lt

 

2024 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems