STEAM savaitė „Aš skaičiuoju, aš matuoju, lyginu ir sveriu“

Matematinių gebėjimų ugdymas ikimokykliniame amžiuje lavina loginį mąstymą, ugdo gebėjimą spręsti kasdienes, aktualias problemas, augina pasitikėjimą savimi, skatina smalsumą ir norą mokytis, daro įtaką vaikų raštingumui ir skaitymo įgūdžiams formuotis. Tad ikimokykliniame amžiuje būtina nuolat ugdyti vaikų matematinius gebėjimus, pasirenkant inovatyvius, kūrybiškus ir vaikui patrauklius ugdymo(si) metodus.

Vasario 20 – 24 d. Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ buvo organizuojama STEAM savaitė „Aš skaičiuoju, aš matuoju, lyginu ir sveriu“, kurios tikslas – plėtoti vaikų gebėjimus ne tik skaičiuoti, bet ir tapatinti, grupuoti, matuoti, skaičiuoti, klasifikuoti daiktus pagal formą, dydį ir spalvą, pažinti geometrines formas, orientuotis erdvėje.

Įdomios, nekasdieniškos, žaismingos patirtinės veiklos vaikams labai patiko. Ugdytiniai susidomėję atliko įvairias užduotis: susipažino ne tik su tradicinėmis matavimo priemonėmis, bet ir kitais matavimo būdais (pėdutėmis, kaladėlėmis, virvelėmis ir t.t.), išsiaiškino, kad galima išmatuoti ne tik įvairius daiktus, bet ir temperatūrą, spaudimą, plaukų ilgį. Mažieji darželio ugdytiniai lygino didelius ir mažus daiktus, mokėsi juos sverti, ieškojo jų aplinkoje, statė įvairaus aukščio bokštus.

Šių ugdomųjų veiklų dėka vaikai patenkino smalsumą, išsiaiškino ką galima skaičiuoti, sužinojo kokiais būdais galima išmatuoti daiktus, mokėsi lyginti, sverti. Veiklų metu vystėsi ir kūrybiniai sugebėjimai, draugiški tarpusavio santykiai, vyravo smagios emocijos ir atradimų džiaugsmas.

Mokytojos Birutė Bajoriūnienė ir Rita Grakauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas: Swedbank, AB

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J. Tilvyčio g. 12, LT-35225 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: direktore@ldvaivorykste.lt
Bendras el.p: info@ldvaivorykste.lt

 

2023 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems