Svečiuose Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas“ priešmokyklinė grupė

Š. m. balandžio 13 d. mūsų darželyje svečiavosi Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas“ priešmokyklinė grupė. Pasipuošę laborantų aprangomis pakvietėme vaikučius į „Vaivorykštukų“ laboratoriją, kur jų laukė įvairiausi vandens eksperimentai.

Veiklos tikslas – plėsti vaikų žinias apie vandenį, jo savybes ir naudą, sudarant galimybę stebėti, tyrinėti, eksperimentuoti.

Veiklos pradžioje aptarėme vandens svarbą, prisiminėme, kad vanduo – tai stebuklinga medžiaga, kuri gali būti trejopos būsenos: skystoji – vanduo, kietoji – ledas, garai – debesys. Susipažinome su vandens savybėmis: spalva, kvapu, skoniu.

Sužinojome, kad vanduo nuolat juda, teka, garuoja, maišosi, kietėja. Įtvirtinę žinias apie vandenį keliavome prie praktinių užduočių. Mažieji laborantai tyrinėjo vandenį ir jo savybes, atliko bandymus: „Vandens skonis“, „Vandens garsai“, „Ugnikalnis“, „Spalvotas vanduo“, „Lietaus debesys“, „Stebuklingas maišelis“, „Apversta stiklinė“, „Ugnis ant vandens“, „Vandens galia“. Galiausiai pasidalinome į grupeles ir atlikome kūrybinį darbą/eksperimentą „Spalvotas pasaulis“.

Su guašu piešėme žemės rutulį, kurį vėliau apibarstėme soda ir nupurškėme actu. Buvo smagu žiūrėti, kaip liejasi spalvos. Visi eksperimentai suteikė vaikams ne tik gerų emocijų, bet ir žinių apie vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Juk VANDUO, tai – GYVYBĖ!

Mokytoja Sandra Guigaitė,
meninio ugdymo mokytoja Samanta Semičiovaitė-Motiekienė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J.Tilvyčio g. 12, LT-35232 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: padkauskien.irena@gmail.com
Bendras el.p: darvaivorykste@gmail.com

 

2022 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems