Projektas ,,Įdomu, kur dirba mūsų tėveliai”

Vaikams smagu ir įdomu, kai apie savo profesiją papasakoja mama ar tėtis, todėl džiaugiamės, kad į šį projektą aktyviai įsitraukia tėvai pakviesdami mus į savo darbovietes.
Pirmos išvykos metu pėsčiomis keliavome į netoli įstaigos esantį grožio saloną ,,LiJa”, kuriam vadovauja mūsų grupės ugdytinės Militos mama Lina. Vaikai pamatė, kaip atrodo grožio specialistų darbas iš arti, susipažino su jų darbo priemonėmis. Norintieji gražiai atrodyti patogiai įsitaisė kirpėjo kėdėje ir buvo dailiai sušukuoti. O kiek džiaugsmo mergaitėms suteikė kirpėjos papuošdamos jų plaukus spalvotomis sruogomis.

Kadangi mūsų dvynukių Dominykos ir Paulinos mama dirba vienoje medicinos įstaigoje slaugytoja, tad nutarėme vaikus supažindinti su šios profesijos atstovų darbu. Šaltą gruodžio 6 dieną į mūsų įstaigos teritoriją įriedėjo greitosios pagalbos automobilis. Vaikai sužinojo, kad šie automobiliai yra skirti pervežti sergančius arba sužeistus žmones iš įvykio vietos į ligoninę arba atvežti medicinos pagalbą, kad jie turi įspėjamuosius signalus ir sireną. Skubios medicinos pagalbos specialistė vaikams trumpai papasakojo, kokią pirmąją pagalbą medikai suteikia nukentėjusiems žmonėms, supažindino su automobilyje esančia įranga (neštuvai, imobilizacijos įtvarai, kraujospūdžio matavimo aparatas, spinalinė lenta su imobilizacijos priemonėmis, defibliriatorius su monitoriumi ir kt.). Ugdytiniai monitoriaus ekrane galėjo stebėti savo širdutės darbą, suprasti, kodėl, patyrus kaklo traumą, reikalingas kaklo įtvaras, pasėdėti automobilio vairuotojo kėdėje.

Mokytoja metodininkės Daiva Vaičiulienė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J.Tilvyčio g. 12, LT-35232 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: padkauskien.irena@gmail.com
Bendras el.p: darvaivorykste@gmail.com

 

2022 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems