Tyrinėjimų ir atradimų savaitė „Žaidžiame STEAM“

Sausio 25–29 d. lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ vyko tyrinėjimų ir atradimų savaitė „Žaidžiame STEAM“. Jos tikslas – skatinti vaikus tyrinėti ir eksperimentuoti, bandyti, stebėti ir atrasti. Kiekvienoje grupėje mažieji tyrinėtojai, norėdami kuo daugiau išbantyti, atliko paprastus, smagius bandymus ir eksperimentus.

„Varpelių“ ir „Vaikystės“ grupės gamino ledinukus. Į indelius dėjo gamtinę medžiagą, vaisius, smulkius žaisliukus ir nešė į šaldiklį užšaldyti. Ledinukais pasipuošė savo žaidimų aikšteles. Gamino iš gamtinių medžiagų lesyklėles paukšteliams, vėliau mėgino pastatyti jas ir iš kaladėlių „Vaivorykštukų laboratorijoje“.

„Žiogelių“ ir „Nykštukų“ grupės tyrinėjo sniegą. Gamino sniego tortus ir besmegenius, iš šiaudelių konstravo kalnus, kurie turėjo išlaikyti visą besmegenių paradą. „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupės eksperimentavo su vandeniu ir aiškinosi, kas skęsta, o kas – ne.

„Pelėdžiukai“ kartu su mokytoja Vida visą savaitę tyrinėjo šešėlius, ieškojo, skaičiavo ir grupavo juos.
Vaikai yra smalsūs, nuolat besimokantys, turintys natūralų poreikį tyrinėti ir kurti. STEAM idėjos svarbios sudarant sąlygas vaikams geriau ir giliau pažinti pasaulį, o įgūdžiai, formuojami STEAM veiklos metu, tampa naudingais vaiko gyvenime, suteikia pasitikėjimo savo jėgomis ir drąsos imtis naujų iššūkių.

Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentavimas – tai raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aksana Švaplienė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J.Tilvyčio g. 12, LT-35232 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: padkauskien.irena@gmail.com
Bendras el.p: darvaivorykste@gmail.com

 

2021 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems