Edukacinė išvyka „Mokyklos kultūros stiprinimas puoselėjant bendruomenę vienijančias tradicijas“

Gruodžio 4 dieną Panevėžio lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ pedagogės vyko į Naujamiestyje esančią „Sodybėlę“, kurioje atgyja viduramžių valgymo kultūra. „Sodybėlės“ šeimininkės Vilija Petkūnienė ir Gitana Zaviežienė, pristatė įdomią edukacinę programą „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu“.

Tai kulinarinė kelionė po XIV – XVI amžių skanaujant tai, ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai, bajorai, miestiečiai ir valstiečiai. Įkurdamos naują verslą, moterys jokios piniginės paramos neieškojo, viską įsirengė pačios padedant geranoriškiems žmonėms. Moterys dirba kartu su savo vyrais ir viską suspėja.

Kol Gitana sukiojasi virtuvėje ir ruošia viduramžių valgius, tokius, kaip ropes, lazankes, duonos sriubą, autentišką grietinę ir kt., Vilija pasakoja įvairiausias istorijas, kaip bajorai elgdavosi prie stalų, kodėl šakutės buvo su dviem, vėliau su trim, o po to tik su keturiais dantukais, paaiškino, kokių nuopelnų turi lietuviškai virtuvei Bona Storca.

Pedagogės praplėtė žinias apie to laikmečio virtuvę ir etiketą, išgirdo linksmas istorijas, dainavo lietuvių liaudies dainas, žaidė viduramžių stalo žaidimus su dovanomis.

Dėkojame edukacinės programos vedėjai Vilijai ir šeimininkei Gitanai už šiltą priėmimą, skanų maistą ir nuostabiai praleistą laiką.

Auklėtoja Violeta Pupeikienė

Nuomonės / pastebėjimai

Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“
Įstaigos kodas: 190416871
A. s. LT 79 7300 0100 0238 7841
Bankas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: J.Tilvyčio g. 12, LT-35232 Panevėžys
Darbo laikas – 7.30 – 18.18 val. (paankstintos grupės darbo laikas 7.00 – 7.30)

Direktorės tel.: (8 45) 43 38 75
Bendras tel. (8 45) 43 39 17
Direktorės el.p: padkauskien.irena@gmail.com
Bendras el.p: darvaivorykste@gmail.com

 

2021 © Panevėžio l-d „Vaivorykštė“
Versija neįgaliesiems