5 –tasis Solidarumo bėgimas

Š. m. spalio 1 - mos dienos gražų rytmetį prisijungėme prie šauniausio bėgimo Lietuvoje – Solidarumo bėgimo. Solidarumo bėgimo dieną 5 -ąjame bėgime dalyvavo mūsų lopšelio-darželio „Boružiukų“, „Saulučių“, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniai, tėveliai auklėtojos, pavaduotoja ugdymui ir kiti lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ bendruomenės nariai. Mažesni vaikučiai buvo žiūrovais ir plojo bėgikams.

Į šį sportinį renginį, kuris vyko darželio kieme, bėgikai atėjo pasipuošę organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukais, užklijuotais ant jų sportinės aprangos. Tai sukūrė vaikams vieningos komandos, siekiančios bendro tikslo, jausmą. Bėgimas prasidėjo mankšta. Po to bėgo kiekviena grupė atskirai. Reikėjo įveikti 5 Solidarumo kilometrus. Bėgimas buvo su kliūtimis: reikėjo apibėgti pastatytus kėglius, šokinėti į lankus, bėgti nuo starto iki finišo. Renginio pabaigoje kiekvienai dalyvavusiai grupei buvo išdalinti diplomai, padėkos įstaigos direktorei, pavaduotojai ugdymui ir Solidarumo bėgimo organizatoriams.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ pakvietė visus susiburti bendram tikslui ir dalyvauti Solidarumo bėgime. Jo metu surinktos lėšos bus skirtos vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti ir vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti. 2019 m. vasarą gausime 5 tojo Solidarumo bėgimo ataskaitą ir sužinosime apie surinktą paramą ir jos panaudojimą. Tada pamatysime, kokius kalnus kartu nuveikėme!

Projektą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai unikalus projektas, kurio metu vaikai, susivieniję bendrai sportinei veiklai, gali padėti vieni kitiems.

Auklėtoja Violeta Pupeikienė

Edukacinė programa „Idėjos laisvalaikiui ir kūrybiniam ugdymui“

Gražų rugsėjo 26 dienos rytą mūsų lopšelio-darželio „Boružiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės ir „Drugelių“ mišrios grupės ugdytiniai autobusu kartu su savo auklėtojomis vyko į Panevėžio Moksleivių namus. Moksleivių namuose dalyvavo edukacinėje programoje „Idėjos laisvalaikiui ir kūrybiniam ugdymui“. Vaikai pasiskirstė į dvi grupes: vieni pasirinko vaikų poreikius atitinkančias laisvalaikio organizavimo formas – žaidė, dainavo, iš tualetinio popieriaus ritinėlių gamino muzikinius instrumentus ir jais grojo. Kiti – susipažino ir kartu išbandė meninės veiklos ugdymo metodus, taikomus neformaliojo švietimo veikloje. Vaikai susipažino su molio savybėmis. „Drugelių“ grupės priešmokyklinukai lipdė kačiukus pievelėje, o pagamintus darbelius pasiėmė į namus. Sukietėjus moliui, juos bus galima nudažyti. „Boružiukų“ grupės vaikai taip pat smagiai leido laiką iš molio lipdydami įvairius darbelius.

Įdomiai ir turiningai atliekant įvairias užduotis, diena praėjo greitai ir pilni įspūdžių sugrįžome į grupes. Sekančią dieną vaikai paprašė plastelino ir lipdė įvairius gyvūnus. Ugdytiniai džiaugėsi savo lipdiniais, juos rodė draugams ir tėveliams. Vaikams labai patinka lipdyti.

Auklėtojos Violeta Pupeikienė ir Vitalija Lideikienė

Kūrybinių darbų pleneras „Gamtos spalvos“

Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė jau 10 dešimtus metus organizuoja respublikinį kūrybinių darbų plenerą „Gamos spalvos 2018“. Renginio globėjas – Panevėžio miesto mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Aleksas Varna.

Laisvės aikštėje sukurti floristiniai kilimai praeivius džiugina rugsėjo 11– 18 dienomis. Kilimų raštams „išausti“ buvo panaudotos įvairios daržovės, vaisiai, kankorėžiai, sėklos, kukurūzų burbuolės ir kitos gamtinės medžiagos. Kilimų potemė šiais metais – „Gyvūnai“.

Mūsų įstaigos bendruomenė ne pirmus metus dalyvauja šiame renginyje. Atsakingos už kūrybinį darbą bendruomenės narės kartu su ugdytiniais sukūrė floristinį kilimą ir pavadino jį Katino svajonės. Šiam kolektyviniam darbui vertinimo komisija suteikė „originaliausio“ kilimo nominanaciją. Nuoširdžiai dėkojame tėveliams už visokeriopą pagalbą.

Iš gamtinės medžiagos floristinį kilimą sukūrėme ir savo lopšelio-darželio kieme.

Pasižiūrėti parodos Laisvės aikštėje vyko „Drugelių“ grupės priešmokyklinukai su auklėtoja ir pavaduotoja ugdymui. Tai , ką pamatė, vaikai pavaizdavo piešiniuose. Buvo smagu!

Auklėtoja Violeta Pupeikienė

Panevėžio miesto 515- asis gimtadienis

Rugsėjo 7 dieną mūsų lopšelio-darželio „Boružiukų“ priešmokyklinio ugdymo ir „Drugelių“ mišrios grupės ugdytiniai, pasipuošę tautiniais kostiumais, skubėjo į Panevėžio miesto 515-ojo gimtadienio šventės atidarymą. Vaikučius lydėjo ne tik grupių auklėtojos, jų padėjėjos, bet ir įstaigos direktorė bei pavaduotoja ugdymui. Šventė prasidėjo 12 valandą. Vaikai stebėjo iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją.. Ugdytiniams labai patiko senovinė mašina, kuria į Laisvės aikštę atvyko miesto mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Aleksas Varna.„Miesto gimtadienio šventė – tai visų mūsų šventė. Tų, kurie kuria, gražina ir turtina ir garsina miestą. Su gimtadieniu, mielieji!“, – susirinkusiuosius sveikino miesto meras. Sveikinimo kalbas sakė ir kiti svečiai, šoko šokėjai, dainavo dainų dainelės laureatė, grojo dūdų orkestras, į dangų kilo raudoni helio balionai.

Šventės atidarymas mažiesiems paliko daug nepakartojamų įspūdžių. Grįžę į grupes, vaikai piešė šventę.

Auklėtoja Violeta Pupeikienė ir

auklėtoja metodininkė Vitalija Lideikienė

Mokslo metų pradžia su Pinokiu ir Piratu

Rugsėjis sugrąžina mus visus iš vasaros. Jis prasideda rudenį - dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą šventę.

Šiltą ir saulėtą naujų mokslo metų pradžios rytą, vaikučiai su rudeninėmis gėlytėmis rankytėse, rinkosi į mūsų darželio grupes. Susipažinę su auklėtojomis ir draugais, atkeliavo į lauko kiemą aikštelę.

Gražios šventės proga vaikučius, tėvelius ir visus darbuotojus pasveikino lopšelio-darželio direktorė. Pinokis su Piratu pakvietė vaikučius nuotaikingai papramogauti. Skambant nuotaikingai muzikai, vaikučiai žaidė, šoko, dainavo daineles.

Auklėtoja metodininkė Vida Gužėnienė

Renginys „Skrybėlių šou“

Karšta lepos 27 diena nesutrukdė vaikams sudalyvauti renginyje „Skrybėlių šou“. Madam Ku kū su drauge pamokė vaikus, kaip reikia pademonstruoti gražiąsias skrybėles, kurias vaikams padėjo papuošti tėveliai. Kiekviena skrybėlė buvo originali ir nepakartojama. Ji turėjo net savo pavadinimą. Nuotaikingas renginys baigėsi prizų-siurprizų dalybomis, linksmais šokiais ir puikiomis emocijomis.

Auklėtojos Rita Grakauskienė ir Birutė Bajoriūnienė

Vandens pramoga darželyje: „Šlapi, bet laimingi!“

Vieną rytą vaikai į darželį atskubėjo nešini vandens šautuvais, pompomis bei purkštuvais. Visi labai nekantravo, kuo greičiau pradėti vandens mūšį. Tuoj po pusryčių ėmė raginti auklėtojas Jolantą ir Vitaliją eiti į kiemą. Prisipildę kibirus vandens, išskubėjome į darželio kiemą. O tada ir prasidėjo vandens  šautuvų mūšis. „Varpelių“, „Pelėdžiukų“, „Boružiukų“ ir „Saulučių“ grupių vaikai maudėsi vandens čiurkšlėse bei pursluose.

Į grupes grįžo šlapi iki paskutinio siūlo galo, bet laimingi. Nugalėjo DRAUGYSTĖ!

Auklėtojos Vitalija Lideikienė ir Jolanta Valickienė

Vabalų fiesta

Vasara – linksmybių metas, kada atgimus jau visa gamta, pražydusios gėlės, o aplink visur pilna įvairių vabalų: musių, skruzdžių, bičių, drugių, vorų, boružių ir kt. Vieni jų skraido, kiti – ropoja ar šliaužia. Aplinkui verda gyvenimas, kurio mes kartais nepastebime. Žinoma, suaugę vabalai gyvena tik dalį vasaros. Kol bus žiedų, galėsime juos rasti, nufotografuoti ir turėti prisiminimui.

Šiltą liepos 19 dieną į darželio kiemą pabiro daug vabalų: vorų, drugių, boružių, skruzdžių...Linksmieji vabaliukai atliko įvairias užduotis, šoko, dainavo, žaidė žaidimus, linksminosi  „Linksmybių šalyje“. Skambėjo dainos apie musę, skruzdes, uodus, vorus ir kitus vabalus. Iš kieme augančių žolynėlių vaikai darė meninius darbelius, paveikslėlius. Vėliau visi skrido į „Linksmybių šalį“, kur net patys mažiausieji aktyviai įsijungė į linksmybių sūkurį. O bitė Maja vaikams negailėjo saldžių dovanėlių.  Vaikai – vabalai dėkojo jai už siurprizą ir pažadėjo dar ilgai ir taikiai gyventi.

Auklėtojos metodininkės Vitalija Lideikienė ir Daiva Jovaišienė

ir meninio ugdymo pedagogė Jolanta Valickienė

Statėme smėlio pilis

Kartą gyveno karalius ir karalienė. Turėjo jie daug vaikučių – princų ir princesių. Šoko, dainavo, bet neturėjo pilies.

Birželio 21 d. 10.30 val. karalius su karaliene visus princus ir princeses pakvietė į pagalbą statyti pačių gražiausių pilių smėlyje. Vaikai džiaugėsi savo pastatytomis pilimis, fotografavosi kartu su karaliais prie jų. Visų pilys buvo viena už kitą gražesnės, todėl valdovams buvo labai sunku apsispręsti, kurioje pilyje gyvens. Pasitarę, jie nusprendė, kad kiekvieną dieną gyvens vis kitoje pilyje.

Pašokę ir pasilinksminę, princai ir princesės lankėsi vieni pas kitus svečiuose, apžiūrėjo pilis, pamatė, kaip įvairiai galima statyti ir papuošti.

Auklėtojos R. Stumbrienė ir D. Žiukienė

Kūrybinis pleneras „Aš piešiu vasarėlę“

Birželio 14 dieną kiškučiai Smalsutis ir Linksmutis visus visus vaikučius pakvietė į kūrybinį plenerą „Aš piešiu vasarėlę“. Kiškučiai nemokėjo piešti, todėl atėjo pas mažuosius pasimokyti piešimo meno. Buvo apsiniaukę, todėl, kiškučių padedami, vaikai dainele kvietė saulytę. Grupių ugdytiniai ant akmenukų kūrė ornamentus, balino akmenis, piešė spalvotomis kreidelėmis, kūrė piešinius ant vienkartinių lėkščių. „Pelėdžiukų“ ir „Varpelių“ grupių ugdytiniai, kartu su auklėtoja Monika ne tik ant vienkartinių lėkščių piešė įvairius ornamentus, bet ir sukarpė lėkšteles, padarydami dėliones. Jas padovanojo mažesniems lopšelio grupių draugams. Pirmą kartą vaikai guašu piešė ant senų stiklinių langų. Vaikams labai patiko piešti ant stiklo. Jie sukūrė puikius meno šedevrus. Pasidžiaugę savo kūrybiškumu, žaidėme, o kiškučiai, daug ko išmokę, padėkoję vaikams, iškeliavo į mišką. Vakare parodėle grožėjosi tėveliai ir kiti šeimos nariai, atėję pasiimti savo atžalų iš darželio. Piešti gamtoje, panaudojant įvairias piešimo technikas, labai smagus ir malonus užsiėmimas.

Auklėtojos Violeta Pupeikienė ir Daiva Vaičiulienė

Muilo burbulų šventė

Lietingą birželio 7-osios rytą du klounai Daliukas ir Moniukas sumanė užburbuliuoti visą darželį. Jie pakvietė vaikus į kiemą ieškoti muilo burbulų ir geros nuotaikos. Linksmai šokdami ir mankštindamiesi, vaikai nuvijo lietų ir pakvietė sulutę. Visi surado gerą nuotaiką, spalvoto vandens, muilo, piešė burbulų vaivorykštę. Labai linksmai, ir maži, ir dideli, pūtė mažus ir didelius muilo burbulus. Buvo smagu!

Auklėtoja Dalia Žiukienė

Lik sveikas, darželi!

Atsisveikinam, žaisliukai,

Su jumis nežaisim.

Mes jau būsim mokinukai

Į mokyklą eisim.

 

Šiais žodžiais gegužės 25 dieną su darželiu atsisveikino „Varpelių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, susirinkę į išleistuvių šventę.

Sėkmės mokykloje!

Auklėtoja Rita Grakauskienė

Mokslo metų užbaigimo šventė 2018 m.

Š. m. gegužės 22 dieną mūsų darželio bendruomenė: tėvai, vaikai, seneliai ir svečiai, kaip ir kiekvienais metais, rinkosi į Panevėžio muzikinį teatrą, kuriame žiūrėjo muzikinę pasaką ,,Kai vėl atskris drugelis". Mokslo metų užbaigimo šventė vyko tradiciškai jau dvyliktus metus.

Prieš prasidedant spektakliui kalbėjo įstaigos direktorė Irena Padkauskienė. Ji sveikino visus susirinkusius, dėkojo tėveliams už pagalbą bei gerus darbus mūsų darželiui. Direktorė paskelbė naują Metų šeimą 2018 metai. Ja tapo Daivos ir Vido Bareikų šeima. Buvo įteiktos padėkos ir gėlės tėveliams, daugiausiai prisidėjusiems prie darželio gyvenimo.

Muzikinio spektaklio herojai: Pėlėda, voras Siūlius, žiogas Čirškius ir kiškis Bebaimis, sutiko naują miško gyventoją drugelį Taškutį. Drugelis buvo vienadienis tad, įteikę gėlių, draugai išskubėjo parodyti jam nuostabų šilą, kur šoko gėlės, avelės, drugeliai, vabalai, boružėlės, uodai. Kelyje jiems pasipainiojo piktieji Erkė ir Amaras, kurie norėjo pagauti drugelį, tačiau draugai su uodų pagalba priešus išvijo. Drugeliui, gyvenimo laikui besibaigiant, voras Siūlius su mažųjų voriukų pagalba, nupynė voratinklį. Visi, stipriai pūsdami, palydėjo Taškutį į saulę. Pabaigoje mažieji „aktoriai“ dainavo finalinę dainą.

Po meninės dalies laukė fejerverkai, skanūs tortai ir sultys.

Ačiū, visiems padėjusiems, organizuoti šventę!

Auklėtoja Dalia Žiukienė

Koncertas „Skamba mūsų dainos Jums“

Gegužės 14 dieną 17 val. „Boružiukų“ grupės mažieji boružiukai ir didelės boružės pakvietė savo grupės tėvelius ir kitus šeimos narius į koncertą „Skamba mūsų dainos Jums“. Mažieji artistai, kartu su auklėtoja, suvaidino pasaką „Kaip žvirblelis ieškojo draugų“, šoko, dainavo, grojo, skaičiavo, minė mįsles ir deklamavo. Paskutiniam šio koncerto šokiui vaikai pakvietė tėvelius, senelius, sesutes ir broliukus. Gražu buvo žiūrėti, kaip visi linksmai ir draugiškai šoko. Tokių nuostabių, jautrių ir nepakartojamų akimirkų gyvenime būna nedaug.

Vaikučiai nupiešė savo tėvelių portretus ir jais papuošėme sceną. Po koncerto teveliai, kartu su savo atžalomis, susirado savo portretus ir nusikabino prisiminimui.

Už pasiūlytas idėjas ir pagalbą ruošiant programėlę, dėkojame laikinai dirbančiai ir labai šauniai meninio ugdymo pedagogei Jolantai. Dėkojame tėveliams už dalyvavimą mūsų paskutiniame grupės organizuotame renginyje šiais mokslo metais.

Gražios, saulėtos ir saugios vasaros, Jums, brangieji!

Grupės auklėtojos Vitalija Lideikienė

ir Violeta Pupeikienė

Tarptautinis vaikų ir jaunimo piešinių konkursas 

Mūsų lopšelio-darželio „Boružiukų“ ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytinė Luka Tunkevičiūtė  ( 6 metai) ir auklėtoja metodininkė Vitalija Lideikienė dalyvavo Panevėžio miesto partnerio Liublino (Lenkija) Bronowice gyvenamojo rajono kultūros namų organizuotame XIII-ajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo piešinių konkurse Aš papasakosiu apie savo tėvynę“.

Mažosios dailininkės Lukos darbas buvo puikiai įvertintas komisijos ir apdovanotas padėka. Komisijos atrinkti darbai buvo išspausdinti konkurso darbų kataloge, kuri kartu su kitomis dovanėlėmis atsiuntė konkurso organizatoriai.

Mergaitė labai džiaugėsi savo darbo įvertinimu ir dovanomis.

Smagu, kad mūsų darželio vardą garsina jo ugdytiniai ir už Lietuvos ribų.

Auklėtoja metodininkė Vitalija Lideikienė

„Išvyka į žirgyną“

Orams sušilus, „Varpelių“ grupės ugdytiniai išsiruošė į išvyką. Šį kartą nusprendėme pasisvečiuoti pas Nojaus („Saulučių“ grupės ugdytinio) močiutę Laimutę, kuri augina žirgus. Nojuko mama Laura pati organizuoja žirgų jojimo čempionatus bei pati juose dalyvauja. Kelias iki žirgyno vaikams tikrai neprailgo, nes aplinkui greitai keitėsi vaizdai: vaikai grožėjosi rapsų laukais ir jau sužaliavusiais miškais.

Nuvykus į Karsakiškį, mus pasitiko net 14 įvairaus amžiaus žirgų. Kelios kumelės jau yra atsivedusios kumeliukus, todėl ypatingai juos saugojo. Mūsų ten laukė ne tik žirgai, bet ir du dideli draugiški šunys. Pradžioje vaikams buvo prie jų nedrąsu, tačiau greitai visi susidraugavome.

Karsakiškyje vaikų laukė ir mūsų trenerė Eglutė, kuri davė vaikams pirmas jojimo pamokas, paaiškino, kaip reikia elgtis su žirgais, parodė, kai reikia nubalnoti žirgą, aprodė arklides. Visi norintys vaikai ir auklėtojos jojo ant žirgo. Šalia vis neatsilikdamas nuo mamos žingsniavo jos kumeliukas. Tai vaikams padarė neišdildomą įspūdį. Vaikai žirgus vaišino mūsų atsivežtomis morkomis. Maži kumeliukai jų nevalgė, nes dar yra per maži ir negali jų sukramtyti. Vaikai taip pat apžiūrėjo tris skirtingus aptvarus, sužinojo, kas tai yra elektrinis piemuo, o kai kurie berniukai net jį ir išbandė.

Tariame didelį ačiū Nojaus mamai Laurai, jo močiutei Laimutei, trenerei Eglutei ir vaikų tėveliams, kurie padėjo vaikams pagilinti žinias apie žirgus ir padovanojo jiems šią nepakartojamą ekskursiją. Iki kitų susitikimų!

Auklėtoja metodininkė Daiva Jovaišienė

Estafetės „Olimpinės viltys“ 2018 m.

Ne vienerius metus Panevėžio Kūno kultūros ir sporto centro manieže vyksta darželinukų estafetės „Olimpinės viltys“. Jose dalyvauja miesto priešmokyklinio amžiaus vaikai, mėgstantys fizinį aktyvumą ir sportą, Renginys suteikia vaikams judėjimo džiaugsmą, praktinėje veikloje ugdo olimpines vertybes: pagarbą, sąžiningumą, toleranciją, draugiškus tarpusavio santykius.

Kiekvienais metais šiame projekte dalyvauja ir mūsų lopšelio-darželio ugdytiniai. Projekto metu vaikai daug dėmesio skiria kūno kultūrai. Sportininkai rimtai ruošiasi, kantriai ir susikaupę mokosi atlikti sportines užduotis: bėgti, įveikti įvairias kliūtis, taikliai mėtyti, ridenti, perduoti kamuoliuką ir kitas.

Šiais metais balandžio 26 d. dalyvavo ,,Pelėdžiukų” ir ,,Varpelių” grupių sportininkai. Nors pergalių nepasiekėm, bet grįžom su gera nuotaika ir laimingi. Įdėtos pastangos vaikams suteikė daug džiaugsmo.

Dėkojame tėveliams už nuoširdžią paramą ir palaikymą.

Auklėtoja metodininkė Vida Gužėnienė

Išvyka į UAB „Antraža“

Balandžio 27 dieną „Boružiukų“ grupės ugdytiniai autobusu su grupės auklėtojomis ir auklėtojos padėjėja vyko į antrinių žaliavų priėmimo ir tvarkymo įmonę UAB „Antraža“.

Kai atvykome, mus pasitiko meistras. Jis kartu su mumis vaikščiojo po teritoriją ir pasakojo apie bendrovės veiklą, parodė, kaip tvarkingai rūšiuojamos suspaustos popieriaus, plastiko pakuotės. Sužinojome, kad bendrovė įkurta prieš 10 metų. Jos užduotis – neleisti atliekoms, kurios tinka perdirbimui, patekti į sąvartyną. Čia medžiagos surenkamos ir paruošiamos perdirbimui. Plastiko pakuotės – viena iš bene dažniausiai naudojamų pakuočių rūšių.

Apžiūrėjome modernią stiklo rūšiavimo liniją, kuri mechanizmų pagalba atskiria aliuminį bei metalą. Vaikai sužinojo, kad stiklą rūšiuoja ir pagal spalvą, kad per valandą net 7 tonas išrūšiuoja. Mažieji sužinojo, kad be šios įmonės perdirbto stiklo, negalėtų dirbti stiklo fabrikas. Klausėmės dūžtančio stiklo garsų.

Vaikučiai labai smalsūs, todėl meistrui uždavė daug klausimų, sulaukė daug atsakymų, išsiaiškino, kad popieriaus atliekas galima perdirbti 4 – 6 kartus, o stiklą – neribotą kiekį kartų, sužinojo, kad antrinės žaliavos yra prikeliamos naujam gyvenimui.

Apsilankymas šioje uždaroje akcinėje bendrovėje paliko vaikams daug įspūdžių. Manome, kad dauguma vaikų suprato, kodėl reikia rūšiuoti atliekas ir jas tėveliams padės rūšiuoti.

Grupės auklėtojos Vitalija Lideikienė ir

Violeta Pupeikienė

Atradimai, eksperimentai, tyrinėjimai ir kūryba darželyje

Balandžio 25 dieną mūsų įstaigoje prasidėjo Panevėžio miesto lopšelių-darželių ,,Vaivorykštė“, „Žvaigždutė“,,,Vyturėlis“ trijų dienų seminaras pedagogams „Atradimai, eksperimentai, tyrinėjimai ir kūryba darželyje“. Šis 18 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo renginys skirtas apžvelgti ir analizuoti ugdymo/si aplinkas, skatinančias aktyvumą, norą kūrybiškai veikti, ugdytis; pasidalinti gerąja patirtimi, kaip edukacines aplinkas galima pritaikyti ugdymo(si) reikmėms.Programos tikslas – gilinti kompetenciją, įgalinančią veiksmingai išnaudoti aplinkas, skatinančias aktyvumą, norą kūrybiškai veikti, ugdytis. Seminaro programa įgyvendinama 3 etapais:

1 etapas – 2018m balandžio 25d. ,,Bandau, tyrinėju, žaidžiu, atrandu...lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“.

2 etapas – 2018 m. gegužės 3d. ,,Ugdomoji meno terapija ikimokyklinio amžiaus vaikamslopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“.

3 etapas 2018 m. Gegužės 9d.Kūrybiškas pedagogo požiūris į šiuolaikinių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymąlopšelyje-darželyje „Vyturėlis“.

Renginiui mūsų įstaigos pedagogės kruopščiai ruošėsi iš anksto: filmavo, fotografavo veiklas, ruošė stendinius ir žodinius pranešimus. Seminaro metu rodė atvirą veiklą su ugdytiniais. Ypač visus sudomino pranešimas bei praktinė veikla su trijų lopšelių-darželių ugdytiniais ,,Eksperimentai darželyje. Šią, labai įdomią veiklą, vedėŠiaulių Didždvario gimnazijos mokytoja Julija Muningienė. Vaikai pays turėjo galimybę atlikti bandymus, eksperimentuoti. Jie patyrė įvairių išgyvenimų ir plėtojo pažintinę patirtį.

Darželio koridoriuje, ant palangės vyko ugdytinių tėvelių pagamintų pavasarinių gėlių, puokščių paroda, o salėje – mūsų įstaigos vaikų maitinimo ir higienos specialistės Rasos Marcinkevičienės atvirukų ir „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinės Radvilės Kalkytės darbelių paroda.

Renginio metu pedagogai patobulino pokyčių valdymo, sociokultūrinę, profesinio tobulėjimo, mokėjimo mokytis kompetencijas. Jo metu dalinomės inovatyviomis idėjomis, gerąja darbo patirtimi, atliepiant vaikų poreikius. Pedagogų dar laukia II bei III renginio etapai „Žvaigždutės“ ir „Vyturėlio“ lopšeliuose-darželiuose.

Auklėtoja Violeta Pupeikienė

Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų šaškių turnyras 2018m.

Jau septintus metus, mūsų įstaigoje organizuojamas Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų šaškių turnyras. Džiugu, kad trečius metus prie mūsų prisijungia ir rajono ikimokyklinės įstaigos. Prieš šį turnyrą vyksta šaškių varžybos savose įstaigose. Patys geriausi – nugalėtojai siunčiami į miesto turnyrą.

Šiais metais mūsų įstaigoje atrenkamose šaškių varžybose laimėjo :

I vieta – Lukas Rudelis, „Pelėdžiukų“ grupė.

II vieta – Matas Jokubaitis „Boružiukų“ grupė

III vieta – Tajus Kolyčius „Pelėdžiukų“ grupė

Turnyrą organizuoja Panevėžio lopšelio – darželio „Vaivorykštė“ auklėtoja metodininkė Laura Vaičelienė, įstaigos direktorė Irena Padkauskienė, Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Vladas Taučius.

Šiemet turnyre dalyvavo 16 Panevėžio ikimokyklinių įstaigų atstovai: „Žibutės“, „Žilvičio“, “Rūtos“, “Nykštuko“, “Riešutėlio“, “Sigutės“, Vaivorykštės“, „Voveraitės“, „Linelio“, „Paparčio“, „“Gintarėlio“, „Varpelio“, „Kastyčio“, „Žvaigždutės“, „Vaikystės“, „Taikos“.

I vietą iškovojo ir turnyre nugalėjo IGNAS JASAS iš lopšelio- darželio „Žilvitis“.

II vietą laimėjo JONAS ROZIS iš lopšelio- darželio „Gintarėlis“.

III vietą laimėjo DOMINYKAS VALMA iš lopšelio- darželio „Žvaigždutė“, bei

III vietą laimėjo LUKAS RUDELIS iš lopšelio- darželio „Vaivorykštė“.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, medaliais, saldžiais prizais.

Laimėjusiems I-III vietas buvo įteiktos knygos. Nugalėtojui įteikta taurė, kuri lieka įstaigoje. Linkime sėkmės ir kitais metais!

Auklėtoja metodininkė Laura Vaičelienė

Lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ ugdytinių tėvų šaškių turnyras

Balandžio 12d. įstaigoje vyko įstaigos ugdytinių tėvų šaškių turnyras, kurį organizavo įstaigos direktorė Irena Padkauskienė, bei auklėtoja Laura Vaičelienė.

Džiugu, kad dalyvavo visų įstaigos grupių atstovai.

Susirinko 16 dalyvių. Kova dėl taurės, kurią įsteigė įstaigos direktorė, nebuvo lengva, nebuvo greita. Turnyras truko porą valandų.

Nugalėjo Artūras Vepštas (sūnus Domas, lanko „Boružiukų“ grupę.)

II vietą laimėjo Donatas Vizbaras (dukra Odeta lanko „Vaikystės“ grupę, dukra Reda lanko „Saulučių“ grupę.)

III vietą laimėjo Mindaugas Sabaliauskas (sūnus Motiejus lanko „Drugelių“ grupę.)

IV vietą laimėjo Mantas Jurevičius (sūnus Vytautas lanko „Nykštukų“ grupę.)

Ačiū visiems dalyviams, suradusiems laiko ir įsiliejusiems į įstaigos gyvenimą.

Auklėtoja metodininkė Laura Vaičelienė