Savanorės mokosi Lietuvių kalbos

20170908 140825

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba, tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausiai ir sunkiausiai išmokstamų pasaulyje. Ir tai tiesa. Lietuvių kalba- seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba. Ar tikrai yra tokia sudėtinga, kad jos negalima išmokti? Tai paneigti bando lopšelio- darželio savanorės Ani ir Anna, kurios pagal Europos savanorystės programą savanoriauja ikimokyklinėje įstaigoje.

Viskas prasideda nuo žodžio „labas“. Pirmasis žodis nėra tik fonetiškai sunkiai skambantis žodis savanorėms,- jos pasisveikina, atsako savo kalba. Vėliau- nuo klausimų, „koks tavo vardas?“, „iš kur esi?“ ir pan., bandoma perprasti gramatiką, kirčiavimą. Svarbiausia mokymosi motyvacija, nes kartu su kalbos mokymusi suteikiama adaptacijai, socializacijai naudingų žinių bei įgūdžių. Per kalbą galima pasakyti, kas yra šalis, kurioje tam tikrą laiką praleis savanorės. Norėdamos būti miesto arba visuomenės dalimi stengiasi išmokti kalbėti vietos kalba, lankytis renginiuose ir bendrauti.

Logopedė metodininkė Inga Budrytė

 

„Atradimai, tyrinėjimai ir kūryba darželyje“

Tarptautiniame „Erasmus+“ savanorystės projekt„Atradimai, tyrinėjimai ir kūryba darželyje“ dalyvaujanti savanorė Ani Dolmazyan Armėnijos padėjo auklėtojoms papuošti darželio laiptines. Buvo puošiama taip, kad atspindėtų metų laikus. Laiptinės pasipuošė pavasarinėmis gėlėmis. Savanorė pasiuvo angelus, kurie jau rado savo vietą laiptinėse. Ji padėjo apipavidalinti stendus, esančius koridoriuje. Visada smagu sulaukti pagalbos puošiant darželio aplinką. Už tai esame dėkingi savanorei Ani.

 

Tarptautinis projektas Erasmus +

Nuo 2017 m. rugsėjo lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ vykdomas Tarptautinis „Erasmus+“ savanorystės projektas „Atradimai, tyrinėjimai ir kūryba darželyje“. Iki 2018 metų liepos pabaigos mūsų įstaigoje darbuosis dvi savanorės: Ani Dolmazyan (Armėnija) ir Anna Kuklina (Ukraina).

Visus metus Ani ir Anna dalyvaus ugdymo veiklose bei darželyje vyksiančiuose renginiuose. Bendraus su vaikais kasdienėje veikloje, taps pagalbininkėmis auklėtojoms grupėse, mokys vaikus anglų, rusų kalbų pradmenų, lavins socialinius įgūdžius, rengs mini projektus. Savanorės pristatys savo šalių vaikų žaidimus, tradicijas, kultūrą ugdytiniams, tėvams bei darbuotojams, tobulins savo profesinius įgūdžius, įgis asmeninės patirties, susipažins su Lietuvos švietimo sistemos ypatumais, kultūra bei pačios mokysis lietuvių kalbos.

Lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ pedagogai, bendraudami ir bendradarbiaudami su savanorėmis, galės perduoti profesinę patirtį, o kartu turės jaunų, entuziastingų pagalbininkių, kurios veiklą praturtins savo šalies kultūra.

Auklėtoja metodininkė Vitalija Lideikienė

Savanorystės projektas „Atradimai, tyrinėjimai ir kūryba darželyje“

Visą spalio mėnesį „Varpelių“ grupėje savanoriauja savanorė iš Ukrainos  Anna Kuklina . Kiekvieną dieną Anna grupėje su vaikais bendrauja anglų kalba, padeda auklėtojai vesti anglų kalbos projektą „ Mažas pasaulėlis“. Iš vaikų nupieštų piešinukų Anna ruošiasi išleisti knygutę anglų kalboje „ Pagrandukas“. Taip pat savanorė noriai žaidžia su vaikais, padeda auklėtojoms kasdieninėje veikloje, lydi vaikučius į išvykas, dalyvauja darželio organizuojamuose renginiuose. Vaikai jau nekantraudami laukia, kada grupėje pasirodys Anna. Tuoj prie jos bėga, apsikabina, judesiais rodo ir angliškai bando papasakoti, kas naujo yra nutikę, kol jos nebuvo grupėje.

„Varpelių“ grupės tėvai taip pat domisi savanorėmis ir kuo jos užsiima darželyje. Keletas vaikučių užsirašė ir jau dalyvavo kitos savanorės Ani Dolmazyan ( Armenija) dailės būrelio veikloje. Manau, kad tarpusavio bendradarbiavimas padės savanorėms įgyti daugiau žinių apie darbą mūsų ugdymo įstaigoje, o vaikai susipažins su kitų šalių kultūra ir papročiais, bei pagilins savo anglų kalbos žinias praktikoje.

Auklėtoja metodininkė Daiva Jovaišienė